www.hmi.info.pl 🔴🔵

www.hmi.info.pl 🔴🔵

POMPY CIEPŁA | INFORMACJE OGÓLNE

Wybierz pompę ciepła z wykwalifikowaną firmą instalacyjną HMI

Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania na pewno nie należy do najłatwiejszych. Kiedy już podejmiemy decyzję, warto skontaktować się z wykonawcą i zadać mu kilka podstawowych pytań. Pozwolą one rozwiać wszelkie wątpliwości, zweryfikować kwalifikacje, a także przekonają nas, że wybrany wykonawca – firma jest profesjonalna i wykwalifikowana. 

Pompy ciepła to najbardziej energooszczędne systemy grzewczych. Wykorzystują energię z odnawialnych źródeł. Główne ich działanie jest oparte na wykorzystywaniu nic niekosztującej energii, która znajduje się w gruncie, wodzie lub powietrzu. Można w ten sposób zredukować koszty ogrzewania nawet do 70% w porównaniu do klasycznej instalacji grzejnikowej z kotłem gazowym. Zaletą pomp ciepła jest to, że po zamontowaniu nie wymagają żadnego zaangażowania użytkownika. Działają w sposób bezproblemowy i automatyczny. Są więc ekonomiczne, wygodne i proste w obsłudze. To od tego, czy system pomp ciepła zostanie właściwie zainstalowany zależy jej działanie, a także energooszczędny aspekt. Dlatego też, należy korzystać jedynie z usług profesjonalnych firm, które posiadają doświadczenie w ich instalowaniu. Istotne jest, aby zadać firmie, która zajmie się ich instalacją kilka podstawowych pytań. Jeżeli będzie w stanie na nie odpowiedzieć w rzetelny i rzeczowy sposób, będzie to oznaczało, że mamy do czynienia z profesjonalnym podmiotem.

Firma HMI posiada świadectwo Urzędu Dozoru Technicznego uprawniające do doboru i wykonawstwa systemów pomp ciepła na terenie Polski i Unii Europejskiej.

Umowa z wykonawcą

Pompy Ciepła w Szczecinie zawsze powinny zostać zainstalowane na podstawie sporządzonej wcześniej umowy. Jest to potwierdzenie dla zleceniodawcy, że ma do czynienia z licencjonowanym i legalnie działającym instalatorem pomp ciepła. W umowie zostanie określony czas wykonywania prac instalacyjnych, jak i podstawowe warunki współpracy. Zawarte w niej zostaną prawa do ewentualnych roszczeń, a także wszelkie wcześniejsze ustalenia. Umowa określa termin wykonania zamówienia, szczegółowy harmonogram, wysokość wynagrodzenia oraz dokładnie opisane warunki gwarancji. W umowie powinny zostać zawarte wszystkie niezbędne punkty tak, aby żadna ze stron nie miała wątpliwości co do ich trafności. Jeżeli będzie się korzystało z usług profesjonalnych firm, na pewno ze sporządzeniem umowy nie będzie żadnych problemów.

Projekt wykonawczy

Instalowanie pompy ciepła zawsze powinno odbywać się na podstawie projektu. Zawiera on analizę termiczną, uwzględniającą informacje m.in. o stratach ciepła budynku. Na podstawie stworzonego projektu dobiera się odpowiednią pompę ciepła. Jeśli firma nie zatroszczy się o klienta na tym etapie, wówczas istnieje ryzyko, że oferowane urządzenia nie będą działały zgodnie z oczekiwaniami. Jeżeli projekt zostanie właściwie wykonany, instalacja przebiegnie odpowiednio. Ponadto, będzie to ważny dokument wyjaśniający wszystkie aspekty techniczne.

Doświadczenie firmy

Dzięki temu, że obecnie firmy zajmujące się instalacją pomp ciepła mają swoje strony internetowe, nie ma problemów ze sprawdzeniem ich doświadczenia. Umieszczają na nich referencje oraz zrealizowane projekt. Można na przykład zapoznać się z doświadczeniem firmy na stronie http://www.hmi.info.pl/. Klient będzie mógł wtedy przekonać się, że ma do czynienia z profesjonalnym i legalnie działającym podmiotem, który dokłada starać, aby wszystko było wykonane w taki sposób, w jaki powinno. Idealnym rozwiązaniem jest, jeżeli wszystkie prace związane z wykonywaniem instalacji, jest w stanie wykonać jedna firma. Angażowanie trzech różnych przedsiębiorstw do każdej części instalacji może niewątpliwie utrudnić kontakt i przepływ informacji. Spowoduje to, że ryzyko wystąpienia błędu podczas instalacji będzie znacznie wyższe. A tego przecież każdy chce uniknąć. Pompy Ciepła w Szczecinie i okolice, które będą poprawnie zainstalowane, będą działały tak, jak powinny, trwale i niezawodnie.

Kompleksowe podejście

Profesjonalnie działająca firma instalacyjna musi wykazywać się kompleksowym podejściem do potrzeb klienta. Użytkownik nie musi znać nowinek technologicznych. Zadaniem firmy jest przedstawienie rozwiązań, które będą dla niego przydatne i komfortowe. Należy to do obowiązków firmy, która jest specjalistą w tej dziedzinie. Wykonanie rzetelnego projektu wykonawczego, wyliczenie strat ciepła, bogate doświadczenie, pomoc w sprawach formalno-administracyjnych, długa gwarancja, niezbędne przeglądy mają wpływ na komfort i zadowolenie klienta. O to wszystko musi zadbać firma zajmująca się instalacją pomp ciepła. Dzięki temu, klient z jej usług będzie na pewno zadowolony.

Indywidualne podejście do klienta

Klienci cenią to, że właściciel firmy jest w stanie do każdego projektu podejść w indywidualny sposób. Jest to jedna z podstawowych zasad, jaką powinna się wyróżniać firma. Istotnym argumentem jest fakt, że te cechy, jak i inne bardzo ważne spełnia firma HMI, która instaluje pompy ciepła od kilku lat. Oferuje rozwiązania, które są trwałe i niezawodne. Skupia się na jakości świadczonych usług, poprawnym montażu, higienie pracy, a także czystości na placu budowy. Wszelkie prace wykonywane są przez profesjonalnych pracowników, którzy znają się na rzeczy i posiadają odpowiednie doświadczenie. Wszystkie ustalenia oraz zmiany monitorowane są na bieżąco podczas planowania i realizacji inwestycji.